Domů Referenční projekty

Rychlý kontakt:

Prefefujeme kontakt e-mailem: statik(zavináč)zastat.cz

baner1.jpg

Vybrané referenční projekty

V této sekci jsou vybrané referenční projekty, které jsou postupně doplňovány o aktuálně zpracovávané projekty a zajímavé realizované projekty z archívu. Projekty jsou řazeny chronologicky od nejnovějších po nejstarší.

 

Opěrná stěna Roztoky u Prahy


Opěrná stěna je komplikovaná stavba a její budoucí chování závisí na mnoha faktorech. Proto je nutné zpracovat pro každou opěrnou stěnu statický výpočet, ve kterém musí být specifikovány požadavky na provedení stavby, jejichž dodržení zajistí stabilitu opěrné stěny.

Navržená opěrná stěna je na hranici pozemku a půdorysně tvoří písmeno L o délkách ramen 15,8 a 23,1 m. Výškově bude překonávat od paty stěny po její vrchol max. výšku 3,0 m.


Základní data o akci
Stupeň dokumentace DSP
Lokalita Roztoky u Prahy
Investor Hotel Alexandra
Typ stavby Liniová stavba

Hotel Alexandra
Hotel Alexandra
Podélný řez opě...
Podélný řez opěrnou stěnou
Řez opěrnou stě...
Řez opěrnou stěnou


 

Chabařovice street workout


Prostor určený pro mladé lidi, kteří dnes nemají ve městě své místo pro trávení volného času. Objekt sám o sobě umožňuje sportovní aktivity typu parkour a díky propojení konstrukce s ocelovými prvky také posilování - workout. V interieru je objekt členěn masivními dřevěnými schody svažujícími se směrem ke stěně, na kterou lze promítat projekce. Objekt je neuzavřeným přístřeškem bez možnosti vytápění s využitím od jara do podzimu. Vůči okolnímu terénu je řešen jako částečně zanořený do země. Celá konstrukce je ze železobetonu, pouze prvky k sezení jsou dřevěné. Přiléhající rampa je několikrát zalomená deska, která je zakončena jakýmsi pultem a grilem pro příležitostné grilování.


Základní data o akci
Stupeň dokumentace DSP, DPS
Lokalita Chabařovice
Investor Město Chabařovice
Typ stavby Pro volný čas


Pohled na altán
Pohled na altán
Pohled na rampu...
Pohled na rampu a altán


 

Poruchy podlahové desky v hale


Novostavba výrobní a skladovací haly v areálu firmy byla postavena na přelomu roku 2011 a 2012. Hala je stavebně i provozně rozdělena na tři části. V hale je navrženo samostatné sociální a administrativní zázemí, dále výrobní a skladovací prostor. Na skladovou halu navazuje krytá nákladová rampa. Ve výrobní i skladovací hale byla navržena a realizována podlaha z drátkobetonu pro průmyslové využití.

Krátce po realizaci podlahy se v podlahové desce objevily trhliny. Zhotovitelskou firmou byl proveden neúspěšný pokus o částečnou sanaci. Následně autorský dozor investora oslovil naší kancelář. Byl vyžádán nezávislý podrobný stavebně technický průzkum, za účelem zjištění příčin vad a poruch podlahové konstrukce a stanovení jejich závažnosti.


Základní data o akci
Stupeň dokumentace Stavebně technický průzkum
Lokalita Havlíčkuv Brod
Investor ZOK-systém, s.r.o.
Typ stavby Průmyslový objekt
Pohled na halu
Pohled na halu
Půdorysné schém...
Půdorysné schéma
Pohled na jednu...
Pohled na jednu z trhlin
Pohled na stav ...
Pohled na stav sanované trhliny
Jádrový vývrt p...
Jádrový vývrt přes trhlinu
Pohled do vývrt...
Pohled do vývrtu 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 1 z 4